Medsport

Vše o 4. ročníku MSS 1998

Vše začalo ve čtvrtek, 10. 12. 1998 v 18.00 hod., v Městské hudební síni v historickém centru Hradce Králové "Barokním večerem Eurotel". Ženský sbor Vokální harmonie, Žesťové kvarteto Filharmonie HK a varhanní virtuos Martin Strejc navodili příjemnou předvánoční atmosféru všem zúčastněným posluchačům. Tím ale čtvrteční večer neskončil.
 
Od 20.00 hod. byl připraven "Zahajovací IPB Pojišťovna raut" v nedalekém hotelu Černigov. V bohatém společensko-zábavním programu bylo možné shlédnout i módní přehlídku firmy Litex Litomyšl a vrhače nožů (terčem je senátor Barták). O hudební vložku se postarala kapela Compact.
1.jpg
Vlastní odborný program začal v pátek, 11. 12. 1998 v kongresovém centru Aldis. Ve zcela naplněném Velkém sále proběhly přednášky světoznámých odborníků na pohybový aparát.

Novými poznatky v této oblasti upoutali mj.: Steven Warren (Velká Británie), Charles Baycroft (Kanada), Vladimír Iljič Nečajev (Rusko), Pavel Malovič (Slovensko), Wojciech Gawrónski (Polsko), Karel Lewith aj. Paralelně probíhalo i mnoho dalších doprovodných sjezdů a odborných seminářů.
 
Od 9.00 do 18.00 hodin bylo možné shlédnout výstavu 80 vybraných firem, jejichž výrobky a služby souvisejí se zdravým způsobem života. Generálním sponzorem tohoto ročníku byla firma Zepter International.
 
Součástí MISS´98 byla i charitativní dražba zhruba 20 předmětů, které věnovaly známé osobnosti světového sportu. "Charitativní Mitsubishi Motors raut" s aukcí se konal v Eliščině sále kongresového centra Aldis.
2.jpg
Mezi draženými předměty bylo možné nalézt: dres NHL a vítězná hokejka Stanleyova poháru od Jaromíra Jágra, tenisová raketa A. Kurnikovové (Rusko), triko a čelenka Jany Novotné a mnoho dalších zajímavých rekvizit. Jedna z mnoha věcí - dres NHL Vjačeslava Fjodorova, se stal kořistí českého fotbalisty Martina Haška. Výtěžek aukce 40 000 Kč byl věnován rovným dílem čtyřem tělesně postiženým sportovcům: mistrům světa ve stolním tenise Martinu Zvolánkovi a Tomáši Přibylovi, atletickému mistrovi světa Radimu Bělešovi a světovému šampiónovi v lukostřelbě Zdeňku Šebkovi.
   
Páteční doprovodný program však aukcí zdaleka neskončil. Pro stovky návštěvníků měla tato noc teprve začít. "Velký předvánoční Zepter ples sportovců" totiž přilákal na 1200 hostí, které určitě potěšila nejen přítomnost české rockové legendy Petra Jandy a jeho Olympicu, ale i mnoho dalších zajímavých vystoupení.
3.jpg
Půlnočním překvapením se stala amatérská mistryně světa ve fitness Marietta Žigalová (Slovensko), která předvedla svůj "Striptýz" á la Demi Moore. Po vystoupení ji důkladně vyzpovídal moderátor plesu Pavel Zedníček. Vyvrcholením večera byl interiérový ohňostroj a losování tomboly.
Součástí plesu bylo i vyhlášení 10 nejlepších tělesně postižených sportovců České republiky za rok 1998.

4.jpg
Na sobotní dopoledne organizátoři připravili pro návštěvníky "Velkou Reebok sportovní show". Od 11.00 do 16.00 hodin se na pódiu velkého sálu představila celá řada známých osobností sportovního nebe. Ukázky sportů se střídaly s besedami.
Své umění zde předvedli mj. mistr světa v biketrialu Martin Šimůnek, slovenská fitnesska Marietta Žigalová i fotbalový žonglér Jan Skorkovský. Za mikrofonem a pod palbou otázek se ocitli i kajakářka Š. Hilgertová, basketbalisté J. Okáč a P. Czudek, fotbalisté M. Hašek, I. Ulich a R. Jukl, hokejisté Z. Eichenmann a L. Svoboda, či snowboardista M. Černík.
5.jpg
Doslova pár kroků od kongresového centra Aldis se v nově otevřeném areálu Aquaparku představili během sobotního dopoledne, jak jinak než ve vodě, olympijští vítězové Štěpánka Hilgertová a Lukáš Pollert. Zcela netradičně však zasedla do kajaku i již několikrát zmiňovaná slovenská hvězda fitnessu - Marietta Žigalová. Nechyběla ani módní přehlídka plavek firmy Litex Litomyšl.
6.jpg
I po celou sobotu, tedy od 9.00 do 17.00 hodin, mohli návštěvníci sympozia pokračovat v prohlídce expozic vystavovatelů i sponzorů akce, kteří nabízeli mnoho zajímavých věcí potřebných pro kvalitní sportování i zdravý způsob života.
kniha MEDsport sympozia
kniha MEDsport sympozia "98
© 2010 MEDsport

Vytvořila internetová reklamní agentura Animato