Medsport Medsport
Nacházím se: Domovská stránka / Medicína / Podiatrie / Podiatrické metody / Šponování

Šponování

Jako jedno z prvních pracovišť v České republice provádíme tzv. ŠPONOVÁNÍ (z něm. Spangentechnik). Jde o velmi jednoduchou a zejména v počátečních stádiích velmi účinnou metodu péče o zarůstající nehty.

V současné době jsou pacienti se zarostlými nehty odesíláni na chirurgická pracoviště (plastika nehtového lůžka, fenestrace nehtu, apod.), dále jsou pacienti opakovaně vystavováni i velmi bolestivé proceduře v rámci klasické pedikúry, kde se štipkami a skalpelem obnažuje nehtový val. Poranění této citlivé části prstce občas přechází v zánět a podstatné omezení životního komfortu pacienta.

I při sebelepší hygieně bot zde totiž vegetuje celá řada jinak neškodných bakterií, jenž  však při porušení integrity kůže spoluvytvářejí ložisko místního zánětu, které může např. při oslabeném imunitním systému vyvolat až celkovou sepsi organismu (lidově „otravu krve“) s vážnými následky.

šponování
šponování
šponování
Potíže se zarůstajícími nehty se často opakují a pro "zážitek" prodělané bolesti většinou klienti odkládají další léčebný zásah.
šponování
šponování
šponování

Šponování není všespasitelné, ale je prakticky nebolestivé a naše první výsledky jsou z hlediska spokojenosti našich klientů velmi dobré.


 
Nejprve se provede ošetření zarostlého nehtu (zbroušení nehtu a vybroušení nehtu podél nehtového valu). Potom se použije speciálně upravený kovový (umělohmotný) pásek, které se speciálním lepidlem nalepí na nehet.

Vztlakem námi vyrobené nehtové špony a způsobem jejího nalepení „naučíme“ nehet nezarůstat !

V určitých intervalech je potřeba provádět kontroly a dále positivně ovlivňovat správné odrůstání nehtu. Tyto výkony jsou zcela nebolestivé, pro pacienta šetrné a zejména pro rizikové skupiny pacientů (diabetici, cévaři) by měly být metodou první volby !!!

Dále nabízíme

Medicína

Školení

© 2010 MEDsport

Vytvořila internetová reklamní agentura Animato
 
všechna práva vyhrazena    |    mapa stránek