Medsport Medsport
Nacházím se: Domovská stránka / Medicína / Podiatrie / Péče o nohy

Péče o nohy

Základní úrovní podiatrického vyšetření u drobných vad a potíží nohou s následným ošetřením kůže a nehtů pomocí vysokootáčkové frézy (tzv. přístrojová pedikúra) je podiatrický screening.
 
Nohy vyšetřujeme bez ponožek na speciální skleněné desce – podoskopu, ke kterému je připevněno optické záznamové zařízení – vlastní patent PodoCam. Okamžitě je možné stanovit typ nohy, stav nožních kleneb, nepřímo se dá stanovit i rozložení tlaků plosek na podložku. Při jednoduchých funkčních zkouškách se hodnotí stav nohou při zátěži, stabilita plosek a kotníků, posuzuje se stav vazivového aparátu nohy, adaptace prstců na zátěž a další parametry, které jsou rozhodující pro (stanovení příčin) případné potíže nohou.
podiatrické pracoviště
podiatrický screening
přístrojová pedikúra

Kromě statického vyšetření se provádí i vyšetření dynamické, které spočívá v několikavteřinovém stoji na jedné dolní končetině (postavení čápa). Starší lidé se mohou přidržet stabilizačního madla, vyšetření zvládne každý. Zde vidíme dynamickou funkci nožní klenby, chování prstců a postavení kotníku na velmi krátkém filmovém záznamu a můžeme porovnávat dynamickou funkci obou nohou.
 
Výsledky podiatrického screeningu jsou okamžitě konzultovány s pacientem na monitoru, je možné je vytisknout nebo nahrát na digitální medium.
logo_KZP
kpz_banner
SLEVA 10 % na přístrojovou pedikúru
pro členy Klubu pevného zdraví

Dále nabízíme

Medicína

Školení

© 2010 MEDsport

Vytvořila internetová reklamní agentura Optimato
všechna práva vyhrazena    |    mapa stránek